Nikotynowe plastry NiQuitin

To unikalna i najbardziej złożona forma nikotynowej terapii zastępczej: nowoczesna technologia, 24 godzinne działanie, trzystopniowy program i indywidualny plan rzucenia palenia. Dzięki tym rozwiązaniom szansa na skuteczne rzucenie palenia może wzrosnąć dwukrotnie.

Plastry NiQuitin są unikalną w Polsce formą nikotynowej terapii zastępczej. Składa się na nią dwuczęściowy program: zaawansowany system plastrów nikotynowych, dostarczających organizmowi odpowiednio dobrane dawki nikotyny oraz indywidualny plan rzucenia palenia ZDECYDOWANI NIE PALIĆTM.

24 godziny pod kontrolą
Inne plastry, dostępne dotychczas na rynku, działają 16 godzin. Nosi się je w ciągu dnia i zdejmuje przed snem. W ciągu nocy stężenie nikotyny w organizmie obniża się, powodując poranny głód nikotynowy. Dla rzucającego palenie są to bardzo ciężkie chwile. Powracający poranny głód nikotynowy jest najczęstszą przyczyną powrotu do nałogu – uzależniona osoba sięga po potrzebną jej dawkę nikotyny. Plastry NiQuitin działają natomiast całą dobę, co znacznie łagodzi poranne pragnienie zapalenia papierosa. Dzięki nowoczesnej technologii i unikalnym rozwiązaniom nikotyna jest aktywnie dostarczana z plastra i utrzymuje się na stałym, bezpiecznym poziomie.

Trzystopniowy program
Działanie plastrów NiQuitin jest bardzo proste. Stopniowo dostarczają one organizmowi coraz mniejszą dawkę nikotyny – uwalniając go w ten sposób od nałogu. Na rynku dostępne są trzy postacie plastrów – o trzech, odpowiednio dobranych zawartościach nikotyny (21mg, 14mg, 7mg). W zależności od stopnia uzależnienia, osoba chcąca rzucić palenie dobiera najodpowiedniejszy dla siebie program: zaczynając od wyższej dawki, kończąc na najniższej.

Indywidualny plan ZDECYDOWANI NIE PALIĆTM
Uzależnienie od nikotyny jest złożonym, wielopłaszczyznowym problemem. By skutecznie rzucić palenie nie wystarczy tylko uporać się z fizyczną zależnością. Trzeba również przezwyciężyć psychiczne uzależnienie, związane z głęboko zakorzenionymi nawykami i sposobami reagowania na różne sytuacje. Papieros często staje się towarzyszem, wiernym przyjacielem, z którym bardzo trudno jest się rozstać. Ponieważ każdy palacz jest inny – ma inne przyzwyczajenia i styl życia, plan rzucania palenia ma charakter indywidualny. Wypełniając kwestionariusz, znajdujący się na stronie internetowej www.niquitin.pl, każdy otrzymuje swój indywidualny plan. Został on opracowany przez światowych ekspertów z dziedziny psychologii palenia. Badania kliniczne wskazują, że podejście indywidualne w istotny sposób może pomóc w odniesieniu sukcesu.

Palisz – chorujesz – umierasz
Palenie papierosów powoduje lub zaostrza przebieg ponad 20 chorób, m.in. raka płuc, chorób układu oddechowego, chorób układu krążenia, udarów mózgu itd. W Polsce na choroby odtytoniowe umiera rocznie 70.000 osób. Ostatnie szacunki WHO prognozują 150 milionów zgonów z powodu palenia w ciągu najbliższych 25 lat. Według tych samych szacunków WHO 70 proc. palaczy deklaruje chęć zerwania z nałogiem, lecz udaje się to tylko 2-3 proc. z nich.

Rzucając palenie z pomocą plastrów NiQuitin – palacze podwajają szansę na sukces. Oczywiście – nadal najważniejsze jest by chcieć. Jednak kombinacja motywacji i silnej woli przy wsparciu nowoczesnych plastrów oraz indywidualnego planu – zwiększa szansę na sukces, pozwala zachować spokój i łatwiej rzucić palenie.

Już ponad 4 miliony palaczy na całym świecie rozstało się z nałogiem dzięki plastrom NiQuitin. Jako pierwsi – w 1991 roku – skorzystali z nich Amerykanie. Wówczas – do 1996 roku – był to produkt dostępny tylko na receptę. Do Europy trafił w 1998 roku, gdy wprowadzono go w Wielkiej Brytanii, Szwecji i Belgii. Obecnie można go kupić w aptekach niemal wszystkich krajów europejskich, USA, Chin i Australii.
(Lek w różnych krajach może być dostępny pod innymi nazwami handlowymi, np. w USA jest to NicoDerm, w Australii – Nicabate).

W Polsce plastry NiQuitin można kupić w aptekach bez recepty. Dostępne są w trzech postaciach, różniących się zawartością nikotyny: 21mg, 14 mg i 7mg. W zależności od stopnia uzależnienia (ilości wypalanych papierosów dziennie) farmaceuta dobiera odpowiednią kurację (długość i sposób dawkowania).
Pełna kuracja, trwa 8 – 10 tygodni. Cena jednego opakowania to około 70 zł (w zależności od apteki).

Plastry NiQuitin zostały wyróżnione prestiżową nagrodą „Złoty Lek” w kolejnej edycji konkursu organizowanego przy okazji XXIV Międzynarodowych Targów Farmaceutycznych „Lek w Polsce”. Nagroda ta, ceniona w środowisku fachowców, jest przyznawana nowatorskim, bezpiecznym i skutecznym produktom farmaceutycznym.

Be the first to comment on "Nikotynowe plastry NiQuitin"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*